Skip To Main Content

Staff directory

Paula Alexander

School Social Worker

Victoria Aloy

Teacher Associate

Chelsea Alsberg

Social Studies

Linda Armiros

Teacher Associate

Mark Barry

Social Studies

Heather Bauer

Art

Andrew Bauhs

Grade Five

Beth Bertoni

School Psychologist

Margaret Bixby

Teacher Associate

Jill Bleski

Literacy Teacher

Deborah Blumenfeld

Teacher Associate

Margaret Boyer

Occupational Therapist

Kirsten Branstrom

Math

Elizabeth Budge

Clerical Support Staff

Alberto Carbajal

Custodian

Barbara Cegielski

Teacher Associate

Angie Cha

Math Teacher

Darine Chedid

Teacher Associate

Maria Chusin

Teacher Associate

Jack Cienkus

Custodian

Kyle Colborn

PE

Neil Couturier

Science

Dana Creer

Spanish

Shannon D'Addezio

Special Education Teacher

Jacob Darcy

Grade Five

Jennifer Dierolf

Grade Five

Emily Drafta

Orchestra Teacher

Clair Durkes

Project Lead the Way

Kiimberly Dwan

Science

Jose Esquivel

District Facility Manager

Anna Etlinger

School Nurse

Kimberly Gabriel

Language Arts

Katherine Geier

Language Arts

Jason Glassman

School Social Worker

Caitlin Gonka

Speech Language Pathology

Michelle Gonzalez

Reading Specialist

Thomas Grant

Technology Specialist

Gina Guido

Spanish

Kristen Hanna

Music

Christy Helkowski

Grade Six

Andrea Hogan

Special Education Teacher

Catherine Hutmacher

Reading Specialist

Linda Kahn

Language Arts

Dawn Kaminski

Clerical Support Staff

Lainie Kleifield

Special Education Teacher

Disseau Laude

Custodian

Rachel Loos

Music

Erica MacLagan

Math

Isidro Martinez

Custodian

Luis Martinez

Custodian

Lisa Matthew

PE

Joshua McLeod

Grade Six

Jennifer Mertins

Grade Six

Jennifer Meyer

Grade Six

Kate Miller

Grade Five

Colleen Mladic

Grade Six

Ryan Mollet

Principal

Steven Morgan

District Maintenance Tech

Veronica Moskow

Teacher Associate

Melody Mullenix

Grade Five

Jody Nelson

Teacher Associate

Heather Olson

School Social Worker

Jessica Osorio

ELL Teacher

Nicholas Paustian

Special Education Teacher

Daniel Peterson

Teacher Associate

Andrew Pickett

Assistant Principal

Matthew Pickett

Music

Walter Pituc

Technology Specialist

Marykate Purcell

Special Education Teacher

Courtney Quinn

Grade Six

Robert Quinn

Social Studies Teacher

Julie Raab

Special Education Teacher

Michelle Raclaw

Grade Six

Johnny Rojas

Custodian

Allison Rose

PE

Craig Russell

Media Arts

Beth Ryan

Special Education Teacher

Rupali Saini

Special Education Teacher

Tracey Schmidt

Teacher Associate

Jennifer Schreiber

Speech/Language Pathologist

Lorie Schumacher

Language Arts

Cletus Short

PE

Brian Sitz

Science

Dina Smith

Teacher Associate

Matthew Smolka

Librarian/Media Specialist

Amy Stewart

Reading Specialist

Scott Stiller

Math

Meredith Strader

Special Education Teacher

Nicholas Tabic

PE

Elizabeth Thorngren

Grade Five

Deana Tolzien

Grade Five

Ariel Towers

Teacher Associate

Elizabeth Turco

Teacher Associate

Jonathan Valentino

Social Studies

Michael Viator

Math

Danielle Werth

Teacher Associate

Kristy Whipple

Special Education Teacher

Amy White

School Social Worker

Laura Wynn

Teacher Associate